Yapı Kredi ATM’den Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi bankası mobil uygulaması ile ilgili onlarca bilgi verici makale yayınladık. Şimdi ise cebe havale işlemi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Yapı kredi ATM’den cebe havale nasıl yapılır?

Yapı Kredi Bankası’ndan cebe havale yapmak oldukça basittir. Para göndermek isteyen kişi öncelikle internet ya da mobil bankacılık işlemlerine girmelidir. Sistemden Para Transferi ve Cebe Havale seçeneklerine tıklanır. Açılan menüde para gönderilmek istenen kişinin cep telefon numarası ve gönderilecek paranın tutarı girilmelidir. Para havale işlemleri 7 / 24 yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  ZBorsa Veri İşleme Sırasında Hata Oluştu Çözümü

Alıcı istediği Yapı Kredi ATM’sinden parayı kolayca çekebilir. ATM’den kartsız işlemler menüsüne girilmelidir. Daha sonra açılan ekrana TC kimlik numarası, alıcı ve göndericinin cep telefon numarası girilir. Alıcının telefonuna güvenlik kodu ve para miktarı bilgisi SMS olarak gönderilecektir. Bu güvenlik kodu ATM’ye girilerek para çekilebilir. Para çekme işlemleri, para gönderildikten sonra 24 saat içerisinde yapılmalıdır. Aksi halde para göndericinin hesabına tekrar aktarılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi