Ekonomi

Kredi Kartı Valid Thru Ne Demektir?

Kredi kartları banka ve finansal kuruluşlara başvuru yapılarak alınan, ödeme ve harcamalarınızı oldukça kolay bir şekilde gerçekleştiren kartlardır. Kartların kullanımları günümüzde fazlasıyla artarak insanlara kolaylık sağlamaya devam ediyor. Yeni kredi kartı kullanıcıları ilk zamanlarında farklı kavramlar ile karşılaşarak anlam veremeyebiliyorlar. Özellikle bunlardan bir tanesi olan “Kredi Kartı Valid Thru” ifadesi, soru işaretleri bırakabilmektedir. İnternette oldukça az bilgiye sahip olan bu konuyu, bugünkü yazımızda detaylı bir şekilde inceleyerek sizlere bilgiler vereceğiz.

Kredi Kartı Valid Thru, Türkçe olarak geçerlilik süresi anlamına gelmektedir. Kartlarda bulunan son kullanım tarihi, bu ifadenin karşılığına gelir. İnsanlar geçerlilik süresi konusunda bazen normal davransalar bile bu süreyi takip etmeli, gerektiği zamanlarda kullandığınız banka ya da finansal kuruluş ile iletişime geçerek yeni kart talep etmelisiniz. Bu süre genel olarak 1 ay öncesine kadar geçerli olmaktadır. Eğer ki Valid Thru süresi geçerse ödemelerinizi yapamayarak işlemlerden olumsuz yanıt alabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds