Ekonomi

Uçuş Öncesi Kredi Kartı İbrazı Ne Demektir?

Kredi kartları hayatımıza girmesiyle birlikte pek çok alışveriş ve ödemelerimizi fiziksel kart sayesinde yapmaya başladık. İnsanlara beklenmedik kolaylıklar sağlayan bu kartlar, neredeyse her alanda kullanılarak fayda sağlayabiliyor. Özellikle bunlardan bir tanesi olan uçak biletleri, herhangi zorluk yaşatmadan, online olarak satın alabilmemize izin vermektedir. Fakat bu noktada bazen beklenmedik problemler ile karşılaşabiliyoruz. İşte bunlardan bir tanesi olan “Uçuş Öncesi Kredi Kartı İbrazı” oldukça önemli ve uçak şirketleri için dikkat edilmesi gerekilen bir konudur. O yüzden bugünkü yazımızda bu merak edilen konuyu açıklayarak, detaylara değineceğiz.

Uçuş Öncesi Kredi Kartı İbrazı, seyahat için ödeme yaptığınız uçak biletini onaylama, çıkarıp gösterme anlamına gelmektedir. Kısaca teyit etme anlamına da gelen bu durum, bazı şirketler için büyük önemler taşıyarak dikkat edilir. Çoğunlukla bu teyit işlemi, bazı olumsuz durumlar için yapılıyor. Örneğin bir kişi, başkasının kredi kartı ile kendi adına uçak bileti aldıysa burada bir problem olduğu düşünülerek ibraz etmesi istenebilir. Bu tarz durumlarda bazı şirketler yolcunun yanı sıra kredi kartı sahibinin de havaalanında hazır olmasını isteyebilmektedir. Elbette bu olay tamamen şirkete göre değişiklik gösterir.

Uçuş öncesi kredi kartı ibrazı, havayolu şirketlerinin yolculara sunduğu bir kontrol hizmetidir. Bu hizmet sayesinde yolcular, uçuş öncesi kredi kartlarını göstererek biletlerini alabilirler. Bu nedenle kredi kartı ibrazı yapılırken yolcularında büyük bir önem göstermesi, anlayışla karşılamaları gerekmektedir. Çünkü kredi kartı ibrazı sayesinde bilet alma işlemi hızlanır, yolcular zaman kaybetmez ve uçuş öncesi stres azalabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.