Kurtlar Vadisinde Testere Necmi Aslında Kim?

Kurtlar Vadisinde rol alan Testere Necmi aslında Yaşar Avni Musullusudur. Yaşar Avni Musullulu 1942 yılında Rize’de doğmuştur. Sarı Avni olarak da bilinir. Sar Avni 1980 yılından sonra uzun süre yurtdışında yaşadı.

Yaşar Avni Musullulu İnterpol’ün kaçaklar için çıkardığı kırmızı bülten ’de ilk sıralarda yer alıyor. Yaşar Avni Musullulu uyuşturucu mafyasının önde gelen isimlerinden biri. 12 Eylül 1980 yılındaki ihtilalden sonra kaçtığı yurtdışında karıştığı olaylar yüzünden hep gündeme geldi.

İtalya’daki mafya savaşında bile Yaşar Avni’nin adı geçti. Yaşar Avni Musullulu Narkotik Bürosunun hazırladığı verilere göre en fazla uyuşturucu morfin sağlayan adam olarak belirlendi. Sarı Avni Bağdat ve Bahçelievler’de yapılan katliam ile Papa’ya yapılan suikastçıları gizleyip parasal olarak da desteklediği için sağ kolu Paul Waridel yakalandı ve Yaşar Avni Musullulu çok zor anlar yaşadı.

Kaçakçılık Bağlantıları da Mevcut

Sarı Avni sağ kolu Paul Waridel yakalandıktan sonra İtalya ile Amerika arasındaki kaçakçılık şubesini yeniden açtı. Yurtdışına kaçtığı süre boyunca milyarları kazana Sarı Avni 1987 yılında İngiliz polisinden büyük darbe yedi. Uluslararası mafya üyesi olan Yaşar Avni’ye ait 10 milyon sterlinlik eroini Londra’nın Halley Caddesi’nde ele geçirildi.

Sarı Avni PKK, KUK ve Rizgari örgütlerinden uyuşturucu karşılığı silah aldığı da bir ara çok gündemdeydi. Bu örgütlere uyuşturucu verip karşılığında ise para yerine silah alıyordu.

Polis Tarafından Ele Geçirildi

Musullulu 5 Kasım 1998 yılında polis tarafından Balıkesir Altınoluk’ta tutuklandı. Yaşar Avni Musullulu tutuklandıktan sonra 1985 yılında Türkiye’ye döndükten sonra uzun süredir Rıza Ekşioğlu adındaki sahte kimliği ile Balıkesir’de yaşadığını itiraf etti. Musullulu 6 ton 214 kilo 773 gram esrarın yurtdışına kaçırılması ile yargılandı.

İşlediği tüm suçlara rağmen 1999 yılında çıktığı mahkemede ‘’ben yalan söylemedim, beni tutuklarsanız büyük günah işlersiniz’’ dedi. Mahkeme Yaşar Avni Musullulu’yu 8 yıl 9 ay ağır hapis cezası ve 388 milyar 423 milyon 312 bin 500 TL para cezasına çarptırdı. Musullulu 6 Mayıs 2002 yılında Şartlı Salma yasasından faydalanarak serbest bırakıldı.

Testere Necmi Hakkında Yapılan Aramalar

Kullanıcılar aynı zamanda bunları da aradı.

testere necmi ölümü

testere necmi kim oynadı

testere necmi et yiyor

testere necmi nesrin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.