Hayvanlar

Kuş Pirinç Yer mi?

Çoğu insanın merak ettiği bir soru olan kuş pirinç yer mi? Sorusuna cevap olarak şunlar verilebilir. Kuşlar genel olarak pirinç tüketebilirler. Fakat pirinçten karbonhidrat ihtiyacını karşılayabilirken, diğer (protein yağ mineral vb.) ihtiyaçlarını pirinç ile gideremezler bu yüzden sadece kuşlarınızı pirinçle değil diğer gıda ihtiyaçlarını da içeren kuş yemleri ile beslenmesini tavsiye ederiz. Asıl besin kaynağı olan kuş yemlerinin ve doğadaki kuşlar için bahsettiğimiz zaman böcekler, yeşillikler ve tohumların yanı sıra pirinç bir alternatif besin olarak düşünülmelidir. 

Kuş pirinç yer mi? Soran ve bir üst paragrafta evet cevabımızı okuyan kişiler, her ne kadar kuşlara pirinç verebiliyor olsalar da ilk olarak pirincin bazı aşamalardan geçmesi lazım. Bu aşamaları ilki pirinci pişirmektir. Kuşların pirinci daha hızlı hazmedebilmeleri için pirinci belli bir düzeyde pişirmek gerekmektedir. Ayrıca pirinci baharat türleri ile karıştırılıp hazırlanması tavsiye edilmez. Baharat, kuşların pirinci yemesine engel olabilir. Son olarak, kuşlar her ne kadar pirinç yiyebilseler de pirincin kuşlara çok fazla verilmemesi tavsiye edilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi