Hayvanlar

Kuş Bulgur Yer mi?

Kuşların beslenmek için birçok farklı besin ile karınlarını doyurduğu bilinmektedir. Bu besinler arasında bulgur bulunur mu merak eden kişiler de kuş bulgur yer mi? Merak etmekte ve araştırmasını yapmaktadırlar. Kuşların bulgur yeme gibi bir alışkanlıkları bulunmamaktadır. Genelde kuşların besin kaynağı tohumlar, böcekler, meyveler ve diğer doğal gıdalardır. Bulgur ise genel itibari ile insanın beslenmesinde ön plana çıkan bir gıdadır.  

Kuş bulgur yer mi? Sorusu için vermiş olduğumuz hayır yanıtından sonra, kuşun yaşamış olduğu doğaya ve yaşam şartlarına uygun şekilde beslenme düzeninde nelerin yer alması gerektiğini araştırmanız gerekir. Kimi kuş türleri bulunmuş olduğu ortam gereği avlanma içgüdüleri baskın gelmekte ve etçil bir yaşam biçimi ile beslenmektedir. Kimileri ise doğal ortamından alınmış ve ev ortamında beslenmeye başlanmıştır. Bu gibi kuşlar içinde özel olarak üretilen yemler ile kuşun protein ve mineral ihtiyacı giderilmelidir. 

Sonuç olarak belirtmemiz gerekirse, bulgur kuşların beslenmesini sırasında yemeleri için uygun bir besin değildir. Bundan dolayı kuşa uygun olan besinler bulunmalı ve kuşun beslenme ihtiyacı bu besinler ile giderilmelidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.