Sağlık

Levmont Kortizon İçerir mi?

Levmont alerjik rinit ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve semptomlarında kullanılan ilaçtır. Etken maddesi Levosetirizin Dihidroklorür ve Montelukast Sodyum olarak bilinmektedir. Levmont kullanmak isteyenlerin cevap aradığı sorulardan biri de “Levmont kortizon içerir mi?” olarak karşımıza çıkmaktadır.

Levmont tabletin kortizon içerdiğine dair herhangi bir bilgi prospektüsünde yer almamaktadır. Bunun yanı sıra  kortikosteroid  tedavisi yerine Levmont kullanılması da yanlış bir uygulamadır. İnhaler kortikosteroid ile tedavi edilen hastalarda Levmont tedavisinin ek kinik yarar sağladığına dair bilgiler prospektüste mevcuttur. Fakat Levmont kortizon tedavisi yerine kullanılmamalıdır. Çünkü içerisinde kortizon bulunmaz. Kortizonun yan etkilerinin fazla olmasından dolayı kullanmak istemeyen kişiler Levmont tablet için böyle bir endişeye düşmemelidir. Gönül rahatlığı ile Levmont tablet kullanmaya başlayabilirler. Kortizon içermemesinin yanı sıra aynı zamanda çok şiddetli yan etkilere de sebep olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi