Sağlık

Kreatin Alerji Yapar mı?

İnsan vücudunda alerjiye sebep olan onlarca farklı etken olabilir. Aynı zamanda pek çok bilinmese de insanların belli takviye ürünleri ve medikal ilaçlara karşı da alerjik reaksiyon gösterebilmesi mümkündür. İşte kreatin desteği için de kaşıntı ve kızarıklık benzeri alerjik durumlar söz konusu olabilir.

Saf kreatin nadiren alerji yapabilir. İçmeden önce bunu bir test ile anlamak ise ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Çok fazla şeyyr alerjisi olan narin bir yapınız olsa da kreatin içtiğinizde hiçbir zararı olmayabilir. Ya da tam tersi hayatınızın hiçbir evresinde alerjik problem yaşamamışken kreatin sebebiyle sıkıntılı saatler geçirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken geçmeyen, artan kızarıklık ve nefes darlığı gibi hayati belirtilerde asla kendi kendine geçmesini beklemeden derhal acile başvurmanız.

Elbette kreatin çoğu araştırmaya konu olmuş güvenilir bir kaynak. Alerji olunca domatesi kötü bir besin ilan etmek ne kadar mantıksızsa kreatin için de aynısı söz konusudur. Dikkat edilmesi gereken son nokta ise alerji yapmasına rağmen ısrarla içmeye devam etmeyip derhal bırakmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi