Linea Rölantide Direksiyon Titremesi

Otomobil kategorimizde her marka ve model için yaşanılan arızalarla ilgili birebir detaylı binlerce çözüm makalesi bulunmaktadır. Kategorimizi takipte kalın. Bu makalemizde Fiat Linea grubu araçların direksiyonunda oluşan, özellikle rölantide yaşanan titremenin olası tüm sebeplerinden bahseceğiz. Konu ile ilgili sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz.

Öncelikle tespit için uygulamanız gereken ilk adım seyir halinde iken problem yaşayıp yaşamadığınızı ölçmektir. Sorun yolda ilerlerken devam etmiyor ve yalnızca rölantide direksiyon titriyor ise balans sebebiyle oluşan probşem olma ihtimalini eleyebiliriz. Ayrıca bu kronik bir arıza olduğundan ve Linea modellerinde yaygın olduğundan zaten akla ilk gelecek olan şey aşağıdaki maddeler olacaktır.

  • Motor kulaklarını kontrol edin. Rölanti devri sebebiyle sepeleme yapıyor ve dolaylı olarak direksiyona vuruyor olabilir,
  • Direksiyon hidroliği ayarlarına mutlaja baktırın. Direksiyon pompası düzensiz oranda basınç yaptığından sorun olabilir,
  • Son ve en önemli madde ise rölanti devridir. Ancak rölanti devri düşüklüğü sebebiyle oluşan titreme yalnızca direksiyonda değil, tüm araçta olur bu sebepten ötürü sorunun bu maddeden olup olmadığını kendiniz tespit edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.