Teknoloji

Macbook Paylaşılan Ne Demek?

Macbook cihazlar yüzlerce farklı özelliği barındıran ve bunları ücretsiz olarak kullanıcılara sunan nadir sistemlere sahiptirler. Bu özelliklerden bir tanesi olan ‘’Paylaşılan’’ seçeneği kullanıcıların çokça işine yaramaktadır. Bu kavramın ne demek olduğunu araştıran ve bilmeyen kişilere hazırladığımız bu yazıyla birlikte kavram hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Macbook Paylaşılan Ne Demek sorusunu yanıtlamak için öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki farklı kullanıcı hesaplarıyla Mac cihazlar kullanılabilmektedir. Bu cihazlar içerisinde bilgisayar klasörlerinin Paylaşılan adı altında yayınlanabilmesi, bireysel veya ortak şekilde kullanılabilmesi mümkündür. İşte burada kavram kendisini gösteriyor. Paylaşılan içerisinde dilediğiniz şekilde dosyalarınızı paylaşabilir, yayınlayabilirsiniz.

Paylaşılan klasörünü ortak olarak kullanmak istiyorsanız bunu birkaç adım içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle Finder’da olduğunuzdan emin olunuz. Bunun ardından Git ve Ana Sayfa seçeneklerini seçerek dosyayı Ortak klasörüne sürükleyebilirsiniz. Böylelikle paylaşmak istediğiniz dosya Paylaşılan kısmına erişecektir.

Devamlı olarak güncellemeler getiren ve seçeneklerini geliştiren Apple, Paylaşılan seçeneğini sunmasıyla birlikte kullanıcılarına yeni bir kolaylık sağladı. Yeni gelecek güncellemelerin de kullanıcıların fotoğraf, dosya veya ses kaydı paylaşabilmelerini kolaylaştıran şeyler üzerinde olacağı düşünülüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi