Teknoloji

Macbook Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Macbook cihazlar tüketicilerin en uygun şekilde satın alabilmesi ve üst düzey performans gösterebilmeleri için tasarlanmıştır. İçerisinde yer alan onlarca farklı özellik, Windows işletim sistemine kıyasla çok değişiktir. Klavye açısından da bambaşka olan sistem, kullanıcılara rahat ve basit işlemler sunarak metin işlemlerini kolaylıkla halledebilmelerini ister. Özellikle Apple kullanıcısı olan yeni bir kullanıcı doğal olarak kısa yollarda zorlanmaktadır. Bu kısa yollardan bir tanesi olan yıldız işareti, oldukça kolay adımlarla yapılabilen bir adımdır. Bu yazımızda sizlere Macbook Yıldız İşareti Nasıl Yapılır sorusunu cevaplayacağız.

Macbook cihazlarda yıldız işareti yapmak için iki farklı adım izleyebilirsiniz. Öncelikli olarak bilgisayarınızın klavyesinden Shift + 8 rakamına basmanız yeterli olacaktır. Shift tuşu olarak klavyeden herhangi bir algıya dokunmanız, 8 rakamı olarak ise üst dizinde bulunan yeri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Özellikle Mac işletim sistemi cihazlardaki kodlama ve yazılım farkı burada kendisini göstermektedir. Windows işletim sisteminden Mac kullanmaya yeni geçen bir kullanıcı ne kadar zorlansa da hızlı bir şekilde alışabileceğini düşünüyoruz. Bulamadığınız veya bilmediğiniz diğer Macbook kısa yollarına da sitemizde bularak bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi