Biyografi

Mahmut Alpaslan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Mahmut Alpaslan kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımlı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca A Spor yorumcusu ve spor camiasının duayen isimlerinden olan Mahmut Alpaslan’dan söz edeceğiz.

Mahmut Alpaslan Kimdir?

— Spor yorumcusu, eski teknik direktör, scout şefi

10 Kasım 1956 tarihinde dünyaya gelen Mahmut Alpaslan, kariyeri boyunca pek çok takım çalıştırmış ve uluslararası alanda pek çok önemli görev üstlenmiştir.

Kariyeri

Teknik direktörlük kariyerine Almanya’da adım atan Mahmut Alpaslan, uzun bir müddet burada Vfr-Pforzeim, KSÇ ve Stuttgart gibi takımları çalıştırdı. Öte yandan Alman Futbol Federasyonu tarafından Zimbabwe’de eğitmen olarak görevlendirildi. 1989 senesinde yurda dönüş yapan Mahmut Alpaslan, sırasıyla Kahramanmaraş, Edirne, Sakaryaspor, Vanspor’u çalıştırdı.

Daha sonra Almanya’ya tekrar döndü ve burada Herrenberg takımında görev almaya başladı. Kısa süren Almanya macerasının ardından 1993 senesinde tekrar Türkiye’ye döndü ve burada Sakaryaspor’u Play-Off’lara taşıdı. Alpaslan, 1996-1997 sezonunda 1. Lig’de mücadele eden Vanspor’u çalıştırdı. 1988 ile 2000 yılları arasında Yimpaş Yozgatspor’u ardından Anadolu Üsküdarspor’u ve Karadeniz temsilcisi Zonguldakspor’u çalıştırdı. Alpaslan, 2001/2002 sezonunda Karadeniz temsilcisini 3. Lig’den 2. Lig’e çıkarmayı başardı.

Bir süre teknik direktörlüğe ara verdikten sonra 2008 yılında Armutlu Belediyespor ile anlaştı ve burada amatör takım teknik sorumlusu olarak görev yaptı. Alpaslan son olarak Karsspor’u çalıştırdı. Ancak bu görevi kısa sürdü ve ardından Galatasaray’da Scout Şefi olarak görev aldı. Mahmut Alpaslan şu an hiçbir takımda aktif görevde olmayıp A Spor’da yorumculuk yapmaktadır.

Kaç Yaşında?

A Spor’da spor yorumculuğu yapmakta olan Mahmut Alpaslan hakkında en çok merak edilen soruların başında kaç yaşında olduğu yer alıyor. Alpaslan, 10 Kasım 1956 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yani kendisi şu anda 63 yaşındadır. Tecrübeli isim kısa bir süre sonra 64 yaşına girecektir.

Nereli?

Spor camiasının duayen isimlerinden olan Mahmut Alpaslan, 10 Kasım 1956 tarihinde Tekirdağ’da dünyaya gelmiştir. Aslen Tekirdağlı olduğu tahmin ediliyor.

Hangi Takımlı?

Mahmut Alpaslan hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de hangi takımı tuttuğudur. Alpaslan, sosyal medya kullanıcıları ve bazı sözlük yazarlarına göre Galatasaray takımını tutmaktadır.

Mahmut Alpaslan ile İlgili Aramalar

Google’da Mahmut Alpaslan ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; mahmut alpaslan kimdir nereli, mahmut alpaslan aslen nereli, mahmut alpaslan kaç yaşında, mahmut alpaslan hangi takımlı, mahmut alpaslan a spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds