Teknoloji

Makale İncelemesi Nasıl Yapılır?

Makale incelemesi, yazılan metnin biçim ve içerik açısından kullanılan tekniklere göre uygun olup olmadığının incelenmesidir. Web sitelerinin en önemli unsuru olan bu sistem, uyulduğu taktirde okuyucu ve alıcılara istedikleri şeyleri sunmanızı sağlarken web sitenizi de üst sıralara rahatlıkla çıkarabilir. Google algoritmasına göre önemli bir konu olan Makale incelemesi, bazı teknik detaylara bakılarak yapılır.

Yazılan içerik incelenirken iki farklı alana göre değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu alanlardan birincisi olan şekilsek içerik: makalenin yazı tipini, puntosunu, akademik yazım biçimini ve bu alandaki her türlü detaya göz atar. Oldukça kapsamlı bir inceleme olan bu yöntem, genellikle makale incelemesinde ilk sırada yer alır. Bu yöntemin yanında ikinci yöntem olan içeriksel inceleme ise daha genel bir bakış açısıyla inceler. Makalenin kendi içerisinde tutarlı olup olmadığına bakan yöntem, gereken şartlara uyum sağladığını da kontrol etmektedir. Bazı alanlarda makale incelemeleri çok kolaya alınsa da güzel bir metin yazabilmek için farklı teknik detaylara uymamız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi