Martin Luther King’in Tarihe Damga Vuran 5 Müthiş Sözü

Amerika ve dünya tarihine damgasını vuran en önemli düşünce fikir insanlarından biri olan Martin Luther King’in artık birer efsane haline gelen sözlerini bu yazımızda paylaşacağız. Bu sözler arasında mutlaka duyduklarınız olacak. Martin Luther King’in sözleri dünyaca ün salmış durumda. Gelin hep beraber bu sözlere göz atalım. 

5. Asla unutmayınız ki Adolf Hitler’in Almanya’da yaptığı şey yasalara uygundu. 

4. Hepimiz kardeşler gibi yaşamayı öğrenmeliyiz veya aptallar gibi yok olmayı…

İlginizi Çekebilir:  Ufkunuzu Everest'e Çıkaracak 'Tüfek, Mikrop ve Çelik'ten Alıntılar

3. Kuşlar gibi uçmayı; balıklar gibi yüzmesini öğrendik ancak kardeşçe yaşamayı öğrenemedik/unuttuk. 

2. İnsanlar genellikle birbirinden nefret ederler çünkü birbirinden korkarlar; birbirlerinden korkarlar çünkü birbirlerini tanımazlar; birbirlerini tanımazlar çünkü iletişim kurmazlar; iletişim kurmazlar çünkü sınıflara ayrılmışlardır. 

1. Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Michelangelo’nun resim yaptığı, Beethoven’ın beste yaptığı veya Shakespeare’ın şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürülsün ki gökteki ve yerdeki herkes durup “burada dünyanın en iyi çöpçüsü varmış” desinler. 

Alıntılar köşemizde bugün Martin Luther King’e yer verdik. Hepsi ve daha fazlası için sitemizin Alıntılar kategorisine tıklamanız yeterli olacaktır. 

Amerika Birleşik Devletleri’nde her 15 Ocak, Martin Luther Günü olarak kutlanmaktadır. Martin Luther King, ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı olması ile tüm dünyada geniş bir üne kavuşmuş, ırkçılık ve ayrımcılık gibi ayrıştırıcılara karşı önemli bir sima haline gelmiştir. Bu suikast sonucu hayatını kaybeden Martin Luther King, bugün hala önemini koruyan bir figür olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ünlü Kişilerin Köpekler Hakkında Söyledikleri 10 Muhteşem Söz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara