Otomobil

Mercedes Atego Yağ Çubuğu Nerede?

Mercedes Benz serisinde olan ve çokça sevilen Mercedes Atego modeli 1998 yılında ortaya çıkartılmıştır. Genel amaçlı kamyonlar serisinde olan bu model öncelikli olarak uzun yollar için oldukça verimli bir araçtır. 2004 yılında ilk tanıtımı yapılan Atego’nun 2013 yılında yepyeni bir serisi çıkartılarak bütün sektöre büyük bir yer açtı.

Mercedes Atego modelinde aracı yeni satın alan veya kullanmaya yeni başlayan kişiler kaput kısmında bulunan bazı gereçleri bilmemektedir. Bu doğal durum içerisindeki en önemlilerden olan ‘’Yağ Çubuğu’’ aracımızın ön tarafında motorun sol alt kısmında bulunmaktadır. Genel olarak çıkartılan bütün modellerde bu işlem böyle olsa da bazı modellerde değişiklik gösterebiliyor.

Motor yağ seviyesini kontrol etmek için oluşturulan bu metal çubuk genellikle kartere kadar uzanır. Bunun yanında motor yağ seviyesini kontrol etmek istiyorsanız aracın düz bir zeminde olması gerektiğini unutmayınız. Özellikle aracı yeni kullandıysanız ve motor sıcak bir haldeyse de yağ seviyesini kontrol edemezsiniz. Kontrol ederken ise yağ çubuğu çekildiği zaman üzerindeki işaret kısmından ne kadar yağın eksik olduğunu veya dolu olduğun fark edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds