Otomobil

Mercedes C200 Polen Filtresi Nerede?

Mercedes’in C serilerinden olan ve çokça sevilen C200 serisi, küçük sınıf lüks araba olarak geçmektedir. Şehir içerisinde yüksek performans gösterebilen araç, uzun yollarda da rahat bir konfor deneyimi yaşatır. Araçların en önemli sistemlerinden bir tanesi olan Polen Filtresi, Mercedes araçlarda da kolay bir şekilde bulunabilecek haznede saklanıyor. Bu yazımızda sistemin nerede olduğuna değineceğiz.

Mercedes C200 modelinde Polen Filtresi, sol tarafta yer alan motor kaputunun altında, muhafaza edilmesini sağlayan kapağın altında yer almaktadır. Her modelde farklı yerlerde kullanılan polen filtresi genel olarak Mercedes araçlarda bu kısımda yer almaktadır. Eğer ki bahsettiğimiz noktada bulamazsanız aracın kullanım kılavuzunu kullanarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Polen Filtresinin genel özelliklerine de değinecek olursak bir araç için olmazsa olmaz özelliklerden bir tanesidir. Aracın içerisinde yer alan bu sistem, klima sistemi olan araçlarda bulunur. Dışarıya doğru süzülen havanın kap içerisinde aktarılmadan filtreye süzülmesi sağlanır. Böylelikle zararlı partiküller asla içeriye giremez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.