Biyografi

Merve Honca Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Merve Honca kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Merve Honca’dan söz edeceğiz.

Merve Honca Kimdir?

  • Oyuncu.

Tam adı Merve Nisa Honca’dır. 1998 yılında dünyaya gelen Merve Honca, dizi-film oyuncusudur. Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde tamamlayan Merve Honca, oyunculuk eğitimlerinin ardından senaryo yazarlığı üzerine dersler almıştır. İlk oyunculuk deneyimini Prestij Meselesi adlı filmde yaşayan Merve Honca, aynı zamanda Kraliçe adlı dizide oynamış; söz konusu dizide Simay rolünde oynamıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Merve Honca, oyunculuk faaliyetlerini Felix Menajerlik bünyesinde sürdürmektedir. Başarılı oyuncu Merve Honca hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Merve Honca, erişim tarihi: 25 Şubat 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.