Biyografi

Merve Özkan Çakaloğlu Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi?

Merve Özkan, 6 Ocak’ta Muğla’da doğmuştur. Eğitim hayatına Adnan Menderes Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünde başlamış; bölümünü ”Yeni Medya ve Algı Yönetimi” teziyle tamamlamıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında, TRT tarafından düzenlenen Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk eğitimleri almıştır.

Merve Özkan, meslek yaşamına lise yıllarında radyo programları yaparak başlamıştır. Üniversite yıllarında ve mezuniyet sonrasında yerel ve bölgesel radyolarda radyo programcılığı, haber spikerliği ve reklam seslendirmeleri gibi birçok görevde bulunmuştur. Ayrıca TRT konserleri gibi önemli organizasyonlarda sunuculuk yapmıştır. Eğitim alanında da deneyim sahibi olan Merve Özkan, 5 yıl boyunca özel okullarda Rehber Öğretmen olarak görev yapmıştır.

Ayrıca psikoloji alanında birçok sertifika programına katılmış ve seminerler düzenlemiştir. Eğitimci kimliğiyle çeşitli eğitim programlarına katkı sağlamıştır. Ancak daha sonra tamamen medya sektörüne yönelerek kariyerine devam etmiştir. İlk ulusal kanal deneyimini Abant TV’de gerçekleştirmiş, burada ana haber bülteni ve sabah haberlerini hazırlayıp sunmuş, aynı zamanda haftalık eğitim programları yapmıştır. Merve Özkan, 2022 yılı Eylül ayından itibaren A Haber’de spiker ve editör olarak “Toplumsal Hafıza” isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Merve Özkan Çakaloğlu, spikerlik kariyerine de aktif olarak devam etmektedir.

kaynak:

  • kimdirkim.com, Merce Özkan Çakaloğlu, erişim tarihi: 4 Kasım 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds