Mi Stick Desteklemiyor Hatası

Xiaomi marka ürünler televizyonunuzu akıllı bir hale getirmek için çok kullanışlı olduğundan dolayı popüler bir hale geldi. Bu cihazların kronik sorunlarından teknoloji kategorimizde detaylı olarak bahsetmiştik. Bu makalemizde ise doğrudan Mi Stick modellerini ilgilendiren ‘desteklemiyor hatası‘ konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Yazıya geçmeden önce size zaman kazandıralım ve bir ufak bilgi verelim. Bu sorun TV ile ilgili olabileceğinden dolayı muhtemelen garanti kapsamına girmeyecektir.

Mi Stick eski tip plazma televizyonlara bile uyum sağlarken desteklemiyor hatası alma ihtimali son derece düşüktür. VGA girişine sahip TV’lerde dahi bir çevirici yardımıyla sorunsuz olarak çalışmaktadır. Ancak desteklemiyor hatası alıyorsanız ilk adım olarak HDMI girişinin sağlıklı bir şekilde çalıştığına emin olmasınız. Aynı girişe çalıştığından emin olduğunuz başka bir aygıt takınız. Yine hata verirse HDMI portu arızası olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu ihtimallerin dışında aşağıdaki soruları kendinize sormalısınız;

  • Cihazın yazılımı güncel mi?
  • HDMI bağlantısı temassızlık yapıyor olabilir mi?
  • HDMI portu sağlam mı?
  • HDMI versiyonu Mi Stick cihazı ile uyumlu mu?

Tam tersi şekilde cihazın doğru çalıştığından emin olmak için başka televizyonda çalıştırmayı deneyin. Problem televizyondan değilse büyük ihtimalle yazılımsaldır. Çalışan bir televizyonda uyum sağladığını gördükten sonra güncelleme yapın ve problem yaşadığınız televizyona tekrar uygulayın. Sorun çok büyük ihtimalle çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.