Motosiklet Benzin Göstergesi Arızası

Yüksek CC, Supersport ya da scooter hiç fark etmez. Eğer iki tekerli bir araca sahipseniz benzin göstergesi arızası yaşadığınızda olası tüm sebeplerden bu makalede detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Motosikletler için benzin göstergesi hayati derecede önem taşımaktadır. Hele ki uzun yol yapıyorsanız yolun ortasında benzin göstergenizin arıza yapması sebebiyle problem yaşayabilirsiniz. Motosikletlerin bir depo ile yaptıkları yol çok daha düşük olduğundan dolayı bu durumun en kısa sürede tamir edilmesi gerekmektedir. Bu parçanın arızalandığına emin olduğunuzu düşünerek ibre, gösterge ile ilgili probleme önce göz atalım. Ekranınız dijital gösterge ise ince bir elektronik kart bilgisine ihtiyacınız var diyotlarda patlama, şişme olabilir. Bunun dışında eski tip göstergeler için ise devre içerisinde bir temassızlık olabilir. Bu ihtimallere gitmeden önce göstergeye giden bağlantıların sağlıklı olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Bunların dışında olası sebepler aşağıdaki gibidir;

  • Şamandıra arızalı, takılı kalıyor,
  • Benzin almadınız ve bitti (şaka gibi gelebilir ancak bu şekilde durum beyan eden kullanıcılar var),
  • Motosiklet beyni arızalı (çok düşük ihtimal)

Bu problemlerin üstüne gittiğinizde büyük ihtimalle sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Motorun garantisi varsa bu problem garanti kapsamına girebileceğinden dolayı hiçbir yetkisiz müdahaleye izin vermeksizin doğrudan yetkili servise başvurunuz. Motosikletinizin markası Honda, Yamaha, Kuba, Kanuni, Bmw, KTM, Mondial fark etmez hepsi için bu çözümler geçerli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting