Motor Devir Sensörü Giriş Devresinde Yanlış Sinyal Hatası Çözümü

Otomobil kategorimizde krank devir sensörü ile ilgili onlarca makale ile beraber detaylı onlarca makaleyi sizlere sunduk. Bu makalemizde ise aracınızın beynini arıza tespit cihazınq bağladığınızda çoğu markada ortak olarak göreceğiniz ‘motor devir sensörü giriş devresinde yanlış sinyal’ uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Burada kastedilen hata krank devir sensörü ile ilgilidir. 

Motorun devir sayısını belirlemeye çalışan sensör hatalı sinyal ile pistonların konumunu okuduğundan dolayı devir sayısını da bununla birlikte asenkron biçimde belirlemektir. Bunun sonucunda ise daha önce belirttiğimiz gibi, motorda tekleme ve yığılma gibi problemler görülür. ECU cihaza bağlandığında giriş devresinde yanlış sinyal yerine, krank sensörü okumuyor, tanımlı değil gibi hatalar da görülebilmektedir.

Bu ve buna benzer hataların hepsinde çözüm aynıdır. Krank devir sensörü orijinal OEM bir parça ile birebir değişim yapılmalıdır. Yan sanayi veya düşük kalite başka marka bir parça kullanırsanız yakın zamanda tekrar aynı arızayı yaşarsınız. İyi ihtimalle sorun olmamasına rağmen ECU cihazı tanımadığından sürekli motor arıza lambası yakar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting