Otomobil

Muayenede Stepne Olmaması Ağır Kusur mu?

Otomobil lastikleri uzun zamanlar sonra aşınarak eskiyebiliyor. Eskimesi durumunda, hiç beklemediğimiz bir an içerisinde inebiliyor, yırtılabiliyor veya patlayabiliyorlar. İşte burada önemli bir parça olarak karşımıza çıkan stepne, aracı olduğu durumdan kolaylıkla kurtarmaktadır. Muayenede dikkatli şekilde incelenen bu parça, her zaman otomobillerde olması istenerek belirli bir kusur derecesinde kontrol edilmektedir. Özellikle sürücüler stepnenin ağır kusur olup olmadığını merak edebiliyorlar. O yüzden bugünkü yazımızda “Muayenede Stepne Olmaması Ağır Kusur mu?” sorusunu inceleyerek açıklayacağız.

Tüvtürk tarafından ağır kusur konusu oldukça dikkatli ve özenli şekilde tespit edilmektedir. Özellikle bu hususta sürücülerin merak ettiği yerlerden olan stepne, araç muayenesinde yoksa ağır kusur olarak sayılır. Aracınız ağır kusur olarak sayıldığında ise tekrardan vize gerektirir ve zorunlu bir şekilde stepneyi taşımanız istenir. O yüzden muayeneden önce Tüvtürk tarafından yayınlanan ağır kusur listesini okuyarak bilgi edinmeniz, eksikleri dikkatli şekilde tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds