Sağlık

Epikriz Raporu Nedir?

Rahatsızlığınız dolayısıyla farklı hastanelere, doktorlara gitmeniz gerekiyor ise özellikle böyle bir durumda gittiğiniz farklı hekime derdinizi rahatlıkla ve güvenli bir şekilde açıklamanıza yarayan şey epikriz raporu denir. Hastaneye gittiğiniz ilk dakikadan itibaren bütün serüveninizi içeren hikaye epikriz raporunuza işlenir. Böylece yapılan her tedavi ve alınan her reaksiyon kayıt altında tutulmuş olacaktır.

Doktorlar bunu el ile veya bilgisayara işleyecek, böylece hastanın tedavisi sırasında eğer bir aksaklık var ise tespit edilmesi de daha kolay olacaktır. Zaten hastaların çektiği en büyük problemlerden biri de gördükleri her doktora problemlerini baştan anlatmaları ve her doktorda farklı tetkikler yapmalarıdır. Bunun önüne geçebilmek için hastaneden aldığınız epikriz raporu ve tahlil-tetkik sonuçlarını mutlaka yanınızda bulundurunuz. Hikaye uzun ve süreç daha karmaşık ise epikriz raporu ile birlikte alınan sonuçları bir klasör içerisinde tarihine göre sıralar iseniz sizin için çok kolay olacaktır.

Epikriz raporu için doldurulan bilgiler doktor tarafından onaylandıktan sonra hastaya verilir. Buna halk arasında taburcu formu da denilir. Eğer tedavi sırasında bir yanlışlık yapıldığını düşünüyor ve bunun hakkında bir hukuki veya birebir takip planlıyor iseniz bu raporlar ne yapıldığı ve neyin nerede hatalı olduğu konusunda size yardımcı olacaktır. Başka bir ülkede tedavi oluyor iseniz rapor sonucunun istediğiniz dildeki çevirisini hastanenin hasta hizmetleri bölümünden rica edebilirsiniz. Böylece tedavi işlemleriniz o dildeki epikriz raporu ile daha hızlı ilerleyecektir.

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds