Biyografi

Muhabir Sezen Ceceli Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Sezen Ceceli kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sezen Ceceli’den söz edeceğiz.

Sezen Ceceli Kimdir?

  • Muhabir.

Sezen Ceceli Köse olarak da bilinir. Sezen Ceceli, TRT muhabiridir. Yüksek lisans eğitimini 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Sezen Ceceli, ilk olarak TRT’de editör olarak görev almış; Nisan 2015 tarihinden itibaren de TRT’de muhabir olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yüksek lisansını ”Çokkültürcülük politikalarından entegrasyon politikalarına geçiş: Hollanda’daki Türkiye kökenli göçmenler üzerine bir inceleme” başlıklı teziyle tamamlayan Sezen Ceceli, doktora tezini ise ”Almanya’daki Türkiye kökenlilerin Suriyeli göçmenlere yaklaşımı üzerine bir inceleme” üzerine yapmıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Sezen Ceceli, muhabirlik çalışmalarına TRT Haber bünyesinde devam etmektedir. Başarılı muhabir Sezen Ceceli hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • linkedin.com, Sezen Ceceli, erişim tarihi: 11 Aralık 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.