Biyografi

Murat Muratoğlu Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Murat Muratoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, babası kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Murat Muratoğlu’ndan söz edeceğiz.

Murat Muratoğlu Kimdir?

  • Gazeteci.

1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Murat Muratoğlu, gazeteci-yazar ve sunucudur. Babası Rahmi Turan’dır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlayan Murat Muratoğlu, sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nde giderek burada emtia borsası üzerine eğitim ve çalışmalarda bulunmuştur. Murat Muratoğlu, 2023 yılında yayın hayatına başlayan Sözcü TV’de Sabah Şerifleri isimli programı Çağla Atlı ile beraber sunmaktadır. Pınar Oğuz ile evli olan Murat Muratoğlu’nun bu evliliğinden iki çocuğu vardır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Murat Muratoğlu, gazetecilik çalışmalarına Sözcü TV bünyesinde devam etmektedir. Murat Muratoğlu hakkında merak edilen aslen nereli, annesi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gazeteilksayfa.com, Murat Muratoğlu, erişim tarihi: 5 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.