Biyografi

Mustafa Kurdaş Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Mustafa Kurdaş, 1971 yılında Giresun’da doğmuş, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Bakırköy İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Kurdaş, üniversite eğitimi için 1990 yılında Ankara’ya gitmiştir. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlayan Mustafa Kurdaş, üniversite eğitimi sırasında 1992 yılından itibaren Milli Gazete’de çalışmaya başlamıştır. Gazetecilik kariyerine bu şekilde adım atan Kurdaş, uzun yıllar boyunca Milli Gazete’de çeşitli görevlerde bulunmuş ve Parlamento Muhabirliği ile Ankara İstihbarat Şefliği gibi önemli görevler üstlenmiştir. Ayrıca bir dönem TV5 Ankara Temsilciliği yapmıştır.

Kurdaş, yazarlık kariyerinde de aktif bir rol üstlenmiş, uzun bir süre Mustafa Yılmaz ile birlikte “Kulis Ankara” başlıklı yazıları kaleme almıştır. Öte yandan Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuş ve halen Medya ve İletişim Derneği (MedyaDer) Genel Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi olarak da aktif siyasi görevlerde bulunan Mustafa Kurdaş, Milli Gazete’nin şu anki Genel Yayın Yönetmeni konumundadır. Özel hayatında evli olan ve üç çocuk babası olan Mustafa Kurdaş, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde Saadet Partisi’nin İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı olarak görev yapmıştır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Mustafa Kardaş’ın bu platform üzerinde 70 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Mustafa Kurdaş hakkında merak edilenleri en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Mustafa Kurdaş, erişim tarihi: 14 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi