Müyesser Yıldız Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

Muhalif kimliği ile bilinen, özellikle Hulusi Akar ve 15 Temmuz süreci ile yazdıkları ile cesur ve araştırmacı yönüyle tanınan Müyesser Yıldız, bir dönem Oda TV davasında 16 ay ceza almış ve daha sonra tahliye olmuştu. Peki Müyesser Yıldız kimdir? Nerelidir ve kaç yaşında? İşte Müyesser Yıldız hakkında bilgiler ve bilinmesi gerekenler. 

Müyesser Yıldız Kimdir? 

Türk gazeteci ve köşe yazarı Müyesser Yıldız, Adıyaman’ın Besni ilçesinde dünyaya geldi. Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan Yıldız, Bulvar Gazetesinin çıkmasıyla birlikte burada gazetecilik kariyerine başladı. (1983) 

Bulvar Gazetesi’nin kapatılmasının ardından gazetecilik kariyerine Tercüman’da devam eden Yıldız, sırasıyla Tercüman, Günaydın, Akşam gazetelerinde ve Nokta Dergisi’nde çalıştı.Yıldız bir süre de Devlet eski Bakanı Sadi Somuncuoğlu’nun basın müşavirliği görevinde bulundu. Avaztürk haber sitesinin kurucularından biridir. 

Müyesser Yıldız, Semra Özal’ın da isminin karıştığı olayla ilişkin kaleme aldığı bir yazı nedeniyle dönemin Başbakanı Turgut Özal tarafından işinden alınmıştır. 

Müyesser Yıldız, şu anda Oda TV’de yazılarına devam etmektedir. Haziran 2012’de 16 ay tutuklu kaldıktan sonra (Oda TV davası) tahliye olmuştur. 

Eserleri 

Ünlü köşe yazarının üç tane de kitabı bulunmaktadır. Kitapları şöyledir:

• 100 Yılın Hesabı – Türk’ü Tasfiye Projesi

• Yılan’ın Kış Güneşi

• Vatan Yahut Silivri

Müyesser Yıldız, özellikle muhalif çizgiyle biliniyor. Oda TV’de kaleme aldığı yazıları ile sık sık gündeme gelen, duruşundan taviz vermeyen, kimsenin kolay kolay ele alamayacağı konuları köşesine taşıyan “cesur” bir kadın olan Müyesser Yıldız’ın tüm yazılarını Oda TV’nin resmî internet sitesinden bulabilirsiniz. 

Zamanın değil hakikatın adamı olmak hele de bu devirde daha da zor bir hale gelmişken Müyesser Yıldız ve diğer cesur ve sadece mesleğini icra etmeye çalışan insanları görmek hem bizleri memnun ve mutlu etmekte hem de ülkemiz adına iyi umutlar taşımamıza neden olmaktadır. Kendisine gazetecilik kariyerinde başarılar diliyoruz, hak ettiği yerde ve konumda olmasını temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir