Sağlık

Narkozun Etkisi Kaç Saat Sürer?

Narkoz ameliyat öncesinde bölgede yapılacak işlemin hissedilmemesi amacıyla hastayı sedatize etmek amacıyla kullanılmaktadır. Narkozun etkisi kaç saat sürer? Kaç saatte geçer? gibi tüm soruların cevabı birçok farklı parametreye bağlıdır. Ancak narkozun etkisi ortalama olarak 2-3 saat içerisinde geçmektedir. Bu sürenin uzaması kişinin cinsiyeti, kilo ve boy oranı, yaşı gibi etkenlere de bağlıdır. Ayrıca verilen ilacın türü bu etki geçtikten sonra hissedilen yan etkileri de değiştirmektedir.

Örneğin, kalp ameliyatına giren bir hasta ile ufak bir operasyona giren hastanın hissettikleri aynı olmayacaktır. İkisinde de narkoz alabilirsiniz fakat daha yüksek dozda ya da etkili bir ilaç kullanılacağından dolayı sizi farklı boyutlarda etkiler. Tüm ameliyat türlerinde bir anestezi uzmanı bulunur ve verilecek ilacın dozu ve tüm sürece hakim olur. Durumun böyle olması narkozdan çekinmek için ortada bir sebep olmadığının da çok açık bir göstergesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds