Sağlık

Serum Etkisi Kaç Saat Sürer?

Serumlar kana normal ilaç kullanımına nazaran çok daha hızlı bir şekilde karıştığından dolayı sizin için çok daha faydalı olabilir. Takviye edici, vitamin sınıfına giren serum da olsa mutlaka öncelikle doktor muayenesinden geçmek gereklidir. Biraz ağrım, bulantım var serum taktırayım düşüncesi çok yanlış olacaktır. Ayrıca seruma karşı bir alerjiniz bulunma ihtimaline karşı doktorunuz ilacın içerisine alerjik reaksiyon göstermenizi engelleyecek bir içerik daha ekleyebilir. Etki süresinin başlaması ise hap ve şurup türünde ilaçlara nazaran çok daha hızlıdır. Kanınıza karışmaya başladığı andan itibaren 30 dakika içerisinde etkisini gösterecektir. Etkisi kaç saat sürer? Sorusunun cevabı ise ilacın türüne göre çok değişkenlik göstermektedir. Ağrı kesici serum, vitamin serumu veya mide bulantısını kesmek amacıyla alınan bir serum farklı süreler boyunca ve kilo, boy gibi etkenlere bağlı olarak farklı süre boyunca etki gösterebilir.

Ağrı Kesici Serum Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bu ilaçlar için de net bir süre vermek zor olsa da yaklaşık olarak 4-5 saat boyunca etkisini gösterecektir. Merkezi sinir sistemini baskılamak suretiyle yüksek ağrıları kesen, kırmızı reçete sınıfındaki ağrı kesici serumların ise etkisi 24 saat gibi çok uzun sürelere kadar çıkabilir. Üzerine tekrar bir ilaç içmeyi düşünüyorsanız, öncesinde mutlaka doktorunuzdan onay alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds