Nescafe Gold Gluten İçerir mi?

Gluten ile ilgili serimizin sonuna doğru gelirken siz değerli okurlarımızdan gelen soruları detaylı bir şekilde araştırarak cevap vermeye çalışıyoruz. Kahve saf haliyle glutensizdir, bu bilgiden önceki makalelerimizde çok detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Fiyat/performans oranı olarak çok iyi seviyelerde olması sebebiyle merak edilen bir diğer içecek olan ’Nescafe Gold’ içeriğinden bahsedelim.

Nescafe Gold adlı içecek gluten içermemektedir. Gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Kahve tüketimini günün sabah saatlerine doğru kaydırmanız daha kaliteli bir uyku düzeni sağlaması açısından önemlidir. Ayrıca miktarlara dikkat etmeniz de uykusuzluk hatta daha da önemlisi kalp çarpıntısı gibi problemlerle karşı karşıya kalmanızı engelleyecektir. Bunların hepsi gluten hassasiyeti yüksek kişiler için daha da önemli bir hal almaktadır. Alerjik bir bünye nedeniyle daha hassas bir sindirim sistemi kahve gibi sert içeceklerden kolaylıkla etkilenebilir.

Ayrıca merak ettiğiniz başka bir Nescafe ürünü varsa gluten içeriğini merak ediyorsanız yorum bırakmanız yeterli olacaktır. Sizlere en kısa sürede cevap vereceğiz.

3 thoughts on “Nescafe Gold Gluten İçerir mi?

 • Haziran 15, 2022 tarihinde, saat 09:49
  Permalink

  Nescafe Gold filtre kahve gluten içeriyor mu acaba?

  Yanıtla
  • Haziran 15, 2022 tarihinde, saat 21:50
   Permalink

   markanın beyanına göre içermemektedir

   Yanıtla
  • Kasım 16, 2022 tarihinde, saat 17:39
   Permalink

   Nescafe markalı tüm kahve çeşitleri gluten siz mıdır. Analiz raporları alınmış mıdır.
   Çapraz bulaşma riskleri var mı

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.