Sağlık

Fıstık Ezmesi Gluten İçerir mi?

Gereksiz olarak şişirilen gıdalar serisine eklesek sanırım daha doğru olacaktır. Fıstık ezmesi özellikle sporcuların sıklıkla tükettiği maddelerden biridir. Bu gıdanın çölyak hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilebiliyor olması son derece sağlıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkabilir. Bu noktada kilosunu korumak amacıyla gluten ve dolayısıyla tahıl ürünlerinden uzak durması gereken kişilerin fıstık ezmesi denince dikkat etmesi gereken birkaç konu bulunmaktadır.

Öncelikle ne kadar doğal olursa olsun, doğal olan her şey sağlıklıdır düşüncesi tamamiyle yanlış ve mantıksızdır. Fıstık ezmesi çok yüksek miktarlarda kalori içerir ve bir bomba etkisi yaparak vücudunuza kalori eklemenizle sonuçlanacak sağlıksız bir beslenme anlamına gelebilir. Özellikle ev yapımı olmayan hazır maddelerde basit şeker oranı çok daha yüksektir. Gluten açısından rahat olmanız sizi bu ürünü gereğinden fazla tüketmeye itmemelidir. Ayrıca reçel ve ezme gibi bu tür ürünlerin ekmeğe sürülerek yeme alışkanlığı ise gluten hassasiyeti olan kişiler için tam bir faciadır. Ekmek yüksek miktarda gluten içerir. Yani beraberinde tükettiğiniz gıdalara da çok dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi