Ekonomi

Network Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?

Network marketing, diğer bir deyiş ile ‘’Ağ pazarlaması’’ kişinin çevresine bağlı olarak gelirinin değişebildiği, mesai saatlerini kendisi belirleyebildiği ve pazarlama taktiklerini uygulayabildiği bir kazanç sistemidir. Bu kazanç sisteminde herkes kendi potansiyeline ve çevresinin büyüklüğüne göre kazanç elde etmektedir.

Network marketing nedir? Sorusu sorulduğunda direkt olarak akıllara ‘’Zenginlik getiren iş’’ olarak gelmektedir fakat bu yanlıştır. Her kazanç modelinde olduğu gibi, gelir de kişinin potansiyeline göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda bahsedeceğimiz maddeler ile bu daha net kavranacaktır.

Network Marketing Nasıl Yapılır?

Ağ pazarlaması yapmak için ilk olarak belirli bir oranda çevre edinmeniz gerekir. Çevreyi edinmek içinse; iş toplantılarına, topluluk buluşmalarına, arkadaş buluşmalarına önem vermeniz gerekir. Önem verdiğiniz taktirde belirli bir ağ oluşturup ticaret yapabileceksiniz.

Daha sonraki süreçte ise belirlediğiniz bir markayı kadrajınıza alınız. Uygun fiyatlı ve kolayca satabileceğiniz ürünleri keşfettikten sonra o firmanın yetkilileri ile iletişime geçmeniz gerekir. İletişime geçtiğinizde bir takıma dahil edilirsiniz ve network marketing satışlarınız başlamış olur. Bunun yanı sıra çalışmaya başladığınız takım tarafından size gerekli bilgiler de verilecektir.

Network Marketing İle Nasıl Para Kazanılır?

Network marketingden para kazanmak iki şekilde mümkündür;

  1. Uygun fiyata alınan ürünlerinden belirli bir kâr oranı ile satılması.
  2. Oluşturulan ekipteki insanların satışlarından belirli bir komisyon alma.

Birinci yöntem ile kendi politikalarınızı oluşturarak kazanç elde etmeniz mümkündür. Ürünleri pazarlama şekliniz ve satış çevreniz kazancınızda etkili olacaktır. İkinci yöntemi uygulamak içinse biraz daha zaman gereklidir.

Network Marketingden Ne Kadar Para Kazanılır?

Düzenli bir çalışma ile aylık 10.000 TL üzerinde para kazanmanız mümkündür. Ancak, şunu belirtmekte fayda var; para kazanmak kişisel yeteneklerinize ve network durumunuza göre şekillenecek bir durumdur. Bu yüzden dolayı da bu kazanç daha düşük olabilir veya daha yüksek olabilir. Bu sizin elinizdedir.

Network Marketing’de Nasıl Başarılı Olunur?

Network marketing sistemi içerisinde başarılı olabilmek için aşağıdaki maddelere uyum sağlamanız gerekir;

  • İyi ve kaliteli bir network
  • İyi bir takım
  • İyi bir network marketing firması
  • İyi bir pazarlama stratejisi

Network Marketing İle Saadet Zinciri Farkı

Günümüzde kötü niyetli bazı insanlar tarafından network marketing adı altında saadet zinciri oluşturulmaktadır. Saadet zinciri, sonu dolandırıcılıkla biten ve insanların mağdur edildiği bir sistemdir. Network marketing ise sistemli olarak vergilerin verildiği düzenli bir kazanç modelidir. Bu tarz tuzaklara düşmemek için eğitiminizi iyi alıp iş yapacağınız firmayı çok iyi seçmeniz gerekir.

Faydalanılan Kaynak Site: https://networkokulu.net/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds