Sağlık

Börülce Süt Yapar mı?

Önceki sağlık makalelerimizde detaylı bir şekilde süt yapan besinler hakkında bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Anneler ve anne adaylarının mutlaka faydalanması gereken yeni bir bilgi ile karşınızdayız. Bu makalemizde börülce hakkında kısaca konuşacağız.

  • Börülce aynı zamanda harika bir protein kaynağıdır.

Mikrobesinler açısından baktığımızda börülce süt yapar. Süt veren annelerin tüketmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak bunu fırsat bilip çok fazla miktarlarda börülce yemek de yanlış olacaktır. Çünkü aynı zamanda gaz yapma özelliğine sahiptir. Annede olduğu kadar süt ile bebeğe geçerek bebeğinizin uykusuz geceler geçirmesine sebebiyet verme ihtimali bulunmaktadır.

Sonuç olarak, dengeli ve düzenli beslenme tamamiyle süt artırımı için olumlu etkiye sahip olsa da tek başına börülce de hem kuru hem farklı şekillerde işinize yarayabilir. Ancak ölçülü tüketmek her zaman için güvenli yoldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds