Sağlık

Nişasta Süt Yapar mı?

Nişasta hamur işi yiyecekler başta olmak üzere onlarca farklı alanda kullanılmaktadır. Gıda türü olarak kompleks karbonhidrat sınıfında sayılmaktadır. Önceki sağlık makalelerimizde anne sütüne etki eden besinlerden çok detaylı bir şekilde bahsetmiştik, peki nişasta anne sütü yapar mı? Gelin bu soruya hemen cevap verelim. Burada anne sütü ile ilişkisinden bahsettiğimiz ürüne buğday ve mısır nişastası dahildir.

Nişasta anne sütü yapmaz. Hatta bazı araştırmalara göre bu gıdaların anne sütünü azaltıcı etkide bulunduğu söylenmektedir. Zaten bu tür karbonhidratlar diyet listelerinde de önerilmediğinden, tamamen uzak durulması annelerin sağlığı açısından daha faydalı olacaktır.

Sonuç olarak, anne sütünü artırmak için dengeli ve çeşitli beslenmenin önemli olduğunu her yazımızda altını çizerek söylemekteyiz. Ancak konu nişasta olduğunda durum tam tersidir. Size hiçbir şekilde faydası olmayacak hatta sütünüzün ciddi derecede azalmasına sebebiyet verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds