Otomobil

Nissan X Trail Start Stop Arızası

Start stop arızası ile ilgili otomobil kategorimizde onlarca makale bulunuyor. Her marka model araç için ayrı ayrı bilgiler bulunmasının sebebi ise kronik sebeplerin birbirinden farklı olması. Bu konu ile ilgili kullanıcı yorum ve tavsiyelerini sizin için didik didik ettik. Her bir tartışmada gördüğümüz ilk şey de akü oldu. Ancak bu makalemizde kolaya kaçmadan Nissan X Trail modelinde start stop arızası sebebi nedir? Öğrenmek amacıyla tüm detaylara madde madde deyineceğiz.

  • Akünüzün ve akü şarj sisteminizin sağlıklı olduğundan emin olun.

Bu yazıya gelmeden önce de sebebin bu olabileceğini etrafınızdan duyduğunuza eminiz. Ancak zaten kontrol ettim düşüncesi ile acele etmeyin Nissan X Trail modellerinde yaşanan start stop arızası ve motor arıza lambasının birlikte yanmasının %93 sebebi akü ve şarj sistemleri ile yakından ilgili.

Bütün devreyi kontrol ettiniz ve bu maddeyi atladık. Emniyet kemeriniz takılı ve motorunuz ısınmış durumda ancak koşul her ne olursa olsun bu problemi yaşıyorsunuz. Şimdi DPF filtresinin tıkalı olup olmadığına emin olmasınız. Bu beraberinde çekişten düşmelerde yaşatabileceğinden tespiti nispeten kolaydır. Her şeye rağmen sorun devam ediyorsa yorum bırakmanız yeterli, size çok hızlı bir şekilde detaylı cevap vereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi