Teknoloji

Nokia 3 Yorumları

Nokia 3 serisine biraz daha yakından bakmaya çalışalım. Nokia efsanesi akıllı telefon dünyasına ayak uydurmaya çalışırken çok fazla zorluk çekmişti. Sebebi ise telefonların o berbat Windows işletim sistemine sahip olmasıydı. Bu da kullanım zorluğu ve mobil uygulamaların çoğu ile uyumsuzluk problemi oluşturuyordu.

Aradan yıllar geçtikten sonra Nokia nihayet Android tabanlı işletim sistemine geçmeye karar verdi. Bununla birlikte yeni bir Nokia serisi günyüzüne çıkmış oldu. Bu serinin başlangıç seviyesindeki telefonu Nokia 3 uygun fiyatıyla yüz güldürürken, fiyatına karşılık gereken performası sağlamadığından dolayı birçok eleştiriye maruz kaldı.

Telefonun kutusu gayet şık bir ilk izlenim sağlıyor. Kutuyu açtığınızda ise klasik olarak, şarj aleti ve mikrofonlu kulaklık ile beraber geliyor. İlk hayal kırıklığı ise burada oluşuyor. Kulaklığının kalitesi bir hayli düşük.

En çok merak edilen konulardan bir diğeri ise pil ömrünün ne kadar olduğu. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki iPhone cihazlardan daha kötü değil. Orta seviyelerde pil ömrü bulunuyor.

Telefonun en çok üzen tarafı ise ekranı. Ekran HD yani 720 piksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca ekranda nadiden anlık olarak yeşil çizgiler belirip kayboluyor. İlk başta bunu benim denediğim telefonla ilgili bir problem sanıyordum. Sonradan öğreniyorum ki Nokia 3 telefonlarda kronik bir problem olarak karşımıza çıkabiliyor. Yapılabilecek pek bir şey yok. Ekran konusunda Nokia 6 modelinin çok daha iyi olduğunu, en azından belli seviyelerde tatmin edici olduğunu görüyoruz.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds