Okuyucu’da Görüntülenebilir Nedir? Nasıl Kullanılır?

Okuyucu’da Görüntülenebilir, iPhone kullanıcıları için Safari’de gezinirken sol üstte gördükleri üçü standart, üçüncüsü yarım toplam dört çizgiden oluşan işaretli alanın ismidir. Okuyucu’da görüntülenebilir, Türkçeye özen gösterenler için sorun teşkil edecek cinsten değil çünkü buradaki -de eki dahi anlamındaki -de eki değildir.

Okuyucu’da Görüntülenebilir Nedir?

Okuyucu’da görüntülenebilir, mobilden internet erişimi sırasında Safari’nin okuyuculara sunduğu bir özellik. Sayfadaki rahatsız eden reklam, banner ve fırlayan içerikler bu özellik sayesinde bastırılır ve okuyucunun gözü yorulmadan internette sörf yapması sağlanmış olur.

İlginizi Çekebilir:  Alexa Nedir? Alexa Verilerini Nasıl Yorumlamak Gerekir?

Özellikle göz sağlığı bozuk olan ve göz ile ilgili problemleri olan bireyler için son derece faydalı olan “okuyucuda görüntülenebilir”, sunduğu avantajlar ile de oldukça farklı.

Öte yandan sayfanın print yani yazılı hale getirilmesinde de bu özellik oldukça işlevseldir. Kullanıcılar, Safari’deki yüklü olan bu özellik sayesinde internetteki belgeleri daha kolay yazılı hale getirebilirler.

İlginizi Çekebilir:  YouTube Hata Bir Şeyler Ters Gitti Ne Demek

 

Okuyucu’da Görüntülenebilir, sayfadaki içerikleri siyah ve beyaz formatta yeniden düzenleyerek daha belirgin bir hale getirir. Bu, okuyucu için büyük kolaylık anlamına geliyor.

Ayrıca Okuyucu’da Görüntülenebilir kısmında sağ üstteki Aa işaretli bölümü tıklayarak yazı biçimini (font), boyutunu ve rengini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Yazı fontu içerisinde en çok kullanılan fontlar ön planda. Bu fontlar belirlenirken okuyucuyu yormayan fontlara dikkat edilmiş.

İlginizi Çekebilir:  Zula Appcrash Hatası Ne Demek?

iPhone, bu özellik sayesinde kullanıcıların internet deneyimlerinin daha kolay ve pratik olmasına olanak sağlamış, özellikle kolay okunmaya yönelik yazı fontu, rengi ve boyutu gibi opsiyoneller ile bu deneyimi zenginleştirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara