Ömer Rıfat Gencal Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Eşi?

Ömer Rıfat Gencal kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ömer Rıfat Gencal’dan söz edeceğiz.

Ömer Rıfat Gencal Kimdir?

  • Ekonomist.

1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ömer Rıfat Gencal, Kenan Evren Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimine başlamış ancak yarıda bırakmıştır. 1990 yılında Dışbank’ta uzman yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Ömer Rıfat Gencal, ayrıca çeşitli finans kuruluşlarında ve özel bankalarda muhtelif kadro ve pozisyonlarda görev almıştır. 2019 yılında Fibabanka’da Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı iken bu görevinden ayrılarak finans danışmanlığı yapmaya başlamıştır. Ömer Rıfat Gencal, evlidir ve bir çocuğu vardır. İngilizce bilen Ömer Rıfat Gencal’ın en büyük hobisi ise fotoğraf çekmektir.

Ömer Rıfat Gencal

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam eden Ömer Rıfat Gencal, siyasi kariyerine ise Demokrasi ve Atılım Partisi bünyesinde devam etmektedir. Ömer Rıfat Gencal hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim ve ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • devapartisi.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.