Otomobil

Ön Far Neden Su Alır?

Araç farları, otomobillerin olmazsa olmaz güvenlik donanımlarından bir tanesidir. Far uzun veya kısa yol fark etmeksizin karanlıkta görüş mesafenizin olmasına kolaylık sağlar. Yapısal olarak oldukça kolaylık sağlayan bu parça arabanın tasarımında da en ufak bir değişiklik olsa bile etki edebilmektedir. Bazı durumlarda sürücüler, ön far konusunda sorun yaşayarak olumsuzluğa kapılabiliyor. Bunlardan bir tanesi olan “Ön Far Neden Su Alır?” oldukça detaylı bir konudur. O yüzden bugünkü yazımızda konuyu anlatarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Ön farınızın içerisinde su birikintisi oluşuyorsa bunun belirli başlı anlamı bulunmaktadır. Bu durum yaşandıktan sonra ilk olarak far camında çatlak veya delik olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bu noktada çatlaklar var ise direkt olarak silikon ya da silikon benzeri bir madde kullanarak boşluğu kapatabilirsiniz. Eğer ki bu noktada herhangi bir olumsuzluk yok ise uygunsuz, yıpranmış cuntalardan su sızıntısı yaşanmış olabilir. Bu esnada uzman bir kişiden yardım almak veya farı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi