Sağlık

Oroferon Ödem Yapar mı?

Demir eksikliğinin kansızlık ile bağdaştırılabileceğinden önceki makalelerimizde bahsetmiştik. Görüyoruz ki bu problem tüm dünyada milyonlarca insan tarafından yaşanabilmektedir. Doğal olarak, eksikliğin giderilmesi için Oroferon gibi demir takviyesi ilaçlar bulunmaktadır. Bu ilaçların kan değerlerinizi hızlı ve olumlu bir şekilde değiştirmesiyle birlikte birçok yan etkiyi de beraberinde getirebilmektedir.

Oroferon ödem yapar. Bu noktada yaşanan ödemin türüne fazlasıyla dikkat etmek gerekir. Nefes almanızı engelleyecek derecede yüzde şişme, yutkunma zorluğu gibi durumlar yaşamanız çok ciddi yan etkilerdir ve derhal en yakın hastanenin acil servisine başvurmanızı gerektirecektir. Bu noktada bir başka demir takviyesi kullanmanız gerekebilir.

Sonuç olarak, ilacın prospektüsünü incelediğimizde ödem, karında şişkinlik benzeri yan etkileri görebilmeniz mümkündür. Bir sıkıntı yaşadığınız anda bunu doktorunuz ve eczacınızla paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi