Biyografi

Osman Arslan Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Osman Arslan kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yöneticilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Osman Arslan’dan söz edeceğiz.

Osman Arslan Kimdir?

  • Bankacı.

1971 yılında Ankara’da dünyaya gelen Osman Arslan, lisans eğitimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nde tamamlamıştır. Sonrasında yine ODTÜ’de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. 1995 yılında Ziraat Bankası’nda kariyerine başlayan Osman Arslan, sonrasında 1998’den 2004 yılına kadar muhtelif bankalarda yöneticilik yapmıştır. Osman Arslan, 2004 ile 2012 yılları arasında Halk Bankası bünyesinde Bölüm Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdürlük gibi görevlerde bulunmuştur.

Osman Arslan, Şubat 2015 ile Haziran 2017 arasında Ziraat Katılım Anonim Şirketi’nde kurucu genel müdür olarak görev yapmıştır. Tecrübeli isim, Haziran 2017’den beri Halk Bankası Anonim Şirketi’nde yönetim kurulu üyesi ve genel müdür olarak görev yapmaktadır. Osman Arslan, son zamanlarda Maliye Bakanı olacağı yönündeki iddialarla gündeme gelmişti.

kaynakça:

  • biyografya.com, Osman Arslan, erişim tarihi: 14 Haziran 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.