Para Kazanma Fikirleri 2022

Son yıllarda ekonomide yaşanan daralma nedeniyle para kazanmak oldukça zor bir hal almıştır. Bu nedenle birçok kişi mevcut işini bırakıp para kazanma fikirleri ile ilgili araştırma yapmaktadır. Bu noktada girişimciler bayilik fikirleri, internetten para kazanma ve dükkan açma gibi konularda seçeneklere sahip. Ancak seçim yaparken en karlı fikrin ne olduğunu belirlemek kısa sürede sermayenin amorti edilmesini sağlayacaktır.

Herhangi bir iş tecrübeniz yok ise bayilik veren firmalar ile ilgili araştırma yapmak öncelikli seçeneğiniz olmalıdır. Bilmediğiniz bir sektörde firmalar tarafından iş otomatize edildiği için kolaylıkla adaptasyon sağlayabilirsiniz. Yapacağınız mantıklı seçimler ise yatırımınızı kısa sürede amorti etmenizi sağlayabilir. Bayilik seçeneği para kazanma fikirleri arasında risk oranı en düşük olan iş modelidir.

Kazandıran Para Kazanma Fikirleri

Bayilik almak dışında para kazanmak için önünüzde bir çok fırsat bulunuyor. Bunlar arasında iş fikirleri ile ilgili araştırma yaparsanız, internette yüzlerce fikir ile karşılaşabilirsiniz. En popüler olan para kazanma yöntemleri ise aşağıdaki gibidir.

 1. Etsy’de Satış Yapmak
 2. Amazon FBA Yapmak
 3. Trendyolda Ürün Satmak
 4. İnstagram’da Satış Yapmak
 5. Evde Üretim Yapmak
 6. Pazarda Tezgah Açmak
 7. Mahalle Arası Dükkan Açmak
 8. Sosyal Medya Danışmanlığı Yapmak
 9. Sanal Asistanlık
 10. Shopify ile Dropshipping Yapmak
 11. Arıcılık Yapmak
 12. Solaryum Açmak
 13. Çocuk Oyun Merkezi Kurmak
 14. İtibar Yönetimi Danışmanlığı
 15. Getir Bayilik Almak

Yukarıdaki iş fikirleri para kazanmak için yapabileceğiniz işlerden sadece bazılarıdır. Bu fikirleri çeşitlendirmek adına internette yüzlerce kaynak bulabilirsiniz. Bulmuş olduğunuz işlerin sizlere uygun olup olmadığını değerlendirmek ilk seçenek. Sonraki süreçte ise başlangıç aşamasında yapacağınız yatırım iş planını ortaya çıkaracaktır.

Para kazanma fikirleri” başlıklı yazımızda merak edilen tüm iş fikirlerini ayrıntısı ile aktardık. Listede yer alan fikirler ile hem online olarak para kazanabilir, hem de fiili olarak dükkan açabilirsiniz.

Para Kazanmak İstiyorum Diyenlere Öneriler

 • İş süreçlerinde fikir yürütmekten ziyade, uygulamak en önemli adımdır. Zira binlerce fikre sahip olabilirsiniz. Ancak atağa geçmediğiniz sürece bu fikirler önünüzden geçip gidecektir.
 • Sermayesiz iş fikri arıyor olabilirsiniz. Ancak günümüzde sermayesiz olarak iş yapmanın çok zor olduğunu bilmelisiniz. Zira sermaye ile başarı doğru orantılıdır. Ne kadar çok sermayeniz varsa, başarı oranınız artacaktır.
 • Farklı fikirler bulmak için yurtdışı sitelerini araştırabilirsiniz. Ancak bu size çok yardımcı olmayacaktır. Küreselleşme nedeniyle dünyanın öbür ucunda tutmuş bir iş fikrini kısa zaman içinde Türkiye’de görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting