Parol Reçetesiz Satılır mı? Uyku, İshal Yapar mı?

Önceki yazılarımızda ilaçların reçete durumlarından ve en sık karşılaşılan yan etkilerinden bahsetmiştik. Bu yazımızda Parol tablet ile ilgili detay bilgiler vereceğiz. Parol eczanelerde reçetesiz olarak satılır. Ancak ilacı bilinçsiz bir şekilde, gereksiz kullanmamanız gereklidir.  Parol ve Parol Plus ilaçları içerdiği ana madde parasetamol ile hafif ve orta şiddetli ağrıların tedavisinde kullanılır. Ayrıca yüksek ateşin düşürülmesi ve kontrol altına alınması için etkilidir.

İlginizi Çekebilir:  Apandisit Ateş Yapar mı?

Parol Uyku Yapar mı?

Uyku ve uyuklama hali, birçok ağrı kesici ilaçta olduğu gibi Parol tabletin de yan etkileri arasındadır. İlacı kullanmanız halinde uyuklama ile beraber sersemlik hissi ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda eczacınıza ya da doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Parol İshal Yapar mı?

İlacın prospektüsünde ishal ile alakalı bir yan etki bildirilmemiştir. Ancak ilacı kullanımınıza bağlı olduğunu düşünüyorsanız, görmezden gelip kullanmaya devam etmek yerine doktorunuza danışmalısınız. Vücutta ani ve aşırı su kayıpları sağlığınızı ciddi şekilde tehlikeye atabilir.

İlginizi Çekebilir:  Marlboro Touch Blue (Mavi) Nikotin Karbonmonoksit ve Zifir Oranları Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara