Sağlık

Plavix İktidarsızlık Yapar mı?

Plavix, antitrombositer ilaç sınıfında yer alan ve etken maddesi klopidogrel olan bir ilaç olarak bilinmektedir. Plavix, kan pıhtısı oluşum riskini azaltmaktadır. Plavix, mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Plavix kullanan kişiler ilacın yan etkileri konusunda tedirgin olmaktadır. Her ilaçta olduğu gibi Plavix de de olası yan etkiler mevcuttur. Ancak unutulmamalıdır ki ilaç kullanımına bağlı oluşan yan etkiler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kişiler çevrenin uyarısına bağlı olarak ilaç kullanmaya başlamamalı ya da kullandıkları mevcut ilacı sonlandırmamalıdır.

Peki, Plavix iktidarsızlık yapar mı? Plavix ilacının yan etkileri incelendiği zaman karşımıza iktidarsızlık ile ilgili bir bilgi çıkmamaktadır. Ancak Plavix kullanımı sonrasında böyle bir durum ile karşılaşılan kişiler altta yatan nedeni bulmak için mutlaka bir doktora başvurmalıdır.  Plavix iktidarsızlık yapmaz. Plavix kullanımından sonra en sık görülen yan etkiler arasında kanama görülmektedir. Plavix kullanan bireyler kanama ile karşı karşıya kalmamak için günlük hayatlarında dikkatli olmalıdır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığı zaman mutlaka en yakın hastaneye başvurmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds