Gündelik Hayat

Poinsettia: Atatürk Çiçeği Hangi Aylarda Çiçek Açar?

Poinsettia bitkisi, doğal olarak Aralık ayı civarında çiçek açan bir bitkidir ve bu nedenle genellikle kış mevsiminde yetişir. Ancak Poinsettia’nın iyi yetişmesi ve çiçek açabilmesi için bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Aralık ayında çiçekleri en renkli zamanlarıdır ve Noel döneminde iyi bir süs bitkisi olmasını da sağlar.

  • En gür ve parlak dönemleri aralık ayı, özellikle aralık ayının son günleridir.
  • Bitkinin bakımı için en önemli etken ilkbahar ve yaz aylarındaki bakımlarına yönelik inceliktir. Eğer çiçekleriniz bu aylar içerisinde solar ya da çiçeklenmezse bu aylarda sabırlı olmalı ve sulama yapmaya devam etmeli ve yeterince ışığa maruz bırakmalısınız.
  • Sulama yaparken çiçeği çok fazla sulu bırakmamalısınız. Eğer içinde fazla su bırakırsanız çiçeğin kökleri çürümeye müsaittir.

Özetle, Poinsettia bitkisi genellikle kış aylarında çiçek açar, ancak yıl boyunca bakım gerektirir. Uygun bakım ve koşullar altında, Poinsettia uzun süre çekici görünen bir bitki olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi