Ekonomi

Propazar İş Kıyafeti ve  İş Elbisesi

Hizmet sektörü fark etmeksizin tüm firmalarda kullanılan iş kıyafetleri, yüksek kaliteli ham maddelerden oluşmuş olup, dayanıklı ve uzun ömürlü kullanımlara uygun olarak geliştirilir. Sektörün hizmet vermiş olduğu alana uyumlu bir şekilde üretilmelerinin yanı sıra sanayi sektöründe mevsimsel şartlara uygun olarak da tasarlanırlar. İş kıyafetlerinde firmanın logosunun yer alması, reklam araçları içerisinde oldukça faydalı olduğu da bilinir. Ayrıca iş kıyafetleri, iş yerinde yaşanabilecek ani kazalarda normal kıyafete oran ile daha iyi koruma sağlar. Geçmişten bugüne iş kıyafeti kullanımının tüm sektörlerde yaygın olduğunu söylemek mümkündür. Teknolojinin gelişimi ile birlikte iş güvenliği açısından model ve tasarımlar artış göstermiştir.

 İş Kıyafeti Çeşitleri

İş kıyafeti denildiğinde önlükler ve tulumlar da dâhil olmak üzere birçok farklı modeli anlamak mümkün. Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan iş kıyafetleri, üretici firmalar tarafından takım veya tek parça halinde alıcısına ulaştırılıyor. Firmalar, kendi çalışma alanlarına uygun iş kıyafeti seçiminde mutlaka dikkatli davranmalıdır.

Öyle ki kişinin giymiş olduğu iş elbisesi, iş hayatında ki fiziksel performansını doğrudan etkiler. Hareketi kısıtlayan iş kıyafetleri yorgunluğu ve yoğunluğu olduğundan daha da fazlalaştırır. Bu neden ile iş kıyafeti seçiminde hem güvenli hem de rahat hareket edilebilecek kıyafetler tercih edilmelidir. Ayrıca sanayi gibi ortamlarda alev geciktirici yanmayan iş kıyafetlerini tercih etmek doğru seçim olacaktır.

İş Elbisesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmaların iş kıyafeti satın alırken dikkat etmesi gereken birçok detay vardır. Bu anlamda öncelikle firmanın ve firma çalışanlarının ihtiyaç duyduğu iş kıyafetini belirlemektir. İş kıyafetleri seçiminden hemen sonra çalışanların beden ölçüsü alınmalı, alınan ölçüler ile doğru kalıp ve kesim yapılmalıdır. İş kıyafetleri zengin bir renk çeşitliliğine sahip olduğundan, işletmelerin kendilerine özgü renklerini mutlaka belirlemesi gerekir.

Kıyafetlerde kullanılan renkler işletmenin estetik görünümü açısından avantaj sağlar. Ayrıca işletmede çalışanların çalışırken hangi tür kıyafet ile rahat edebileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı işletmelerde tulum kullanımı rahat olurken, bazı işletmelerde takım kullanımının daha rahat ve konforlu olduğu söylenebilir. Sitemizden ayrıntılı hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.