Spor

Futbolda Akan Oyun Ne Demek?

Futbolda akan oyun nedir, ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda futbolla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca futbolda akan oyun kavramından söz edeceğiz.

Futbolda Akan Oyun Ne Demek?

Korner, taç, serbest vuruş, kale vuruşu gibi duran toplar ve pozisyonlar haricinde oyunun akış içinde olması anlamına gelir. Genelde akan oyundan skor üretmekten kast edilen duran toplar haricinde olağan pozisyonlarla gol atmak demektir. Bir takım topun hareketli olduğu anlarda skor katkısı üretirse akan oyunda gol atmış olur. Duran toplar takımların skor üretmeleri açısından önemli birer fırsat olsalar da akan oyundan gol bulmak, takımın nasıl organize olduğu ya da taktiğinin ne olduğu konusunda bilgi vericidir. Örneğin bir takım pas oyunuyla skor üretmeye dayalı bir oyun sergileyebilir ya da kontra-atakla skora gitmek isteyebilir. Spikerlerin ve yorumcuların çok sık kullandığı tabilerden biridir. Oyunun durmadığı anlarda atılan goller bu kavramla anlatılır. Akan oyundan gol bulamayan takımlar, genel olara korner ve serbest vuruşlardan gol bulmaya çalışırlar. Ancak bu anlayış, bir takımın asıl taktiğini oluşturmaktan ziyade skor bulma stratejisi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds