Sağlık

Protein Tozu Bağımlılık Yapar mı?

Protein tozu ile ilgili kafa karıştıran ilginç sorulara cevap vermeye devam ediyoruz. Bu makalemizde ise protein tozu ve bağımlılık arasında bir ilişki var mı? Bu konuyu kısaca değerlendirmeye çalışacağız.

Protein tozlarının bağımlılık yaptığı düşüncesi steroid tipi hormon ilaçlarına benzer olarak görülmesinden ileri gelir. Protein tozu bağımlılık yapmaz. Bu yalnızca bir gıda takviyesidir. Yalnızca kolay kullanımı ile yüksek protein sağlamasından dolayı alışkanlık haline gelebilir. Bunun önüne geçmek ise çok kolay olacaktır. Daha doğal protein kaynakları olan et, tavuk gibi ürünlere yönelmek, evinizde elinizin altında protein tozu bulundurmayıp yalnızca vaktinizin olmadığı zamanlarda marketten protein süt alarak tüketmek bu alışkanlığınızı azaltmanıza yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, durum her ne olursa olsun örneğin, her gün 2-3 defa protein tozu ile shake karışımı yapıyor olsanız da bu sizin bağımlı olduğunuz anlamına gelmez. Spor yapmanız nedeniyle protein almak için sürekli et ve süt ürünleri tüketmek bağımlılık anlamına mı geliyor? Tabii ki hayır. Aynen bu şekilde bu tozlarda da bu tür bir durum söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds