Sağlık

Protein Tozu Gaz Yapar mı?

Protein tozu hakkında düşünülen onlarca yanlış var. Bunların hepsine açıklık getirmek adına sağlık kategorimizde protein tozu ile ilgili tüm bilgileri detaylı olarak sizlerle paylaştık. Başka merak ettiğiniz bir konu olursa hem arama kutucuğunu kullanabilir hem de yazı altına yorum bırakabilirsiniz.

Asıl sorumuzun cevabı ise evet olacaktır. Protein tozu gaz yapabilir. Bunun altında yatan temel sebep ise protein tozunun süt ürünü olan peyniraltı suyundan üretilmesidir. Whey, kasein gibi tüm protein tozu türleri süt ve süt ürünlerinden imal edilir. Bunun içerisindeki laktoz sindirim sisteminizin zorlanmasına sebebiyet verdiğinden dolayı gaz ile beraber mide ağrısı şikayetlerine neden olabilmektedir. Bunun yerine bir alternatif olarak doğrudan etten üretilmiş protein tozları kullanılabilir. Fakat burada da maliyet aşırı yükseleceğinden dolayı başka kolay protein kaynaklarına yönelmenizi öneririz. Gaz probleminin muhtemelen kullandığınız marka ile bir ilgisi yok. Ortak madde olduğundan dolayı başka markada da aynı sorunu yaşarsınız. Ayrıca süt ile karıştırıyorsanız laktozsuz süt kullanmanız gaz şikayetinizi oldukça azaltabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds