Sağlık

Kuruyemiş Gaz Yapar mı?

Kuruyemişlerin faydaları saymakla bitmez. Televizyonların sabah programlarında ve ana haber bültenlerinde de ara ara gündeme gelip saatlerce anlatılan kuruyemiş sağlığınız için muhteşem bir atıştırma alternafi olarak görülüyor. Ancak her gıdanın istenmeyen etkisi olduğu gibi kuruyemiş için de gaz yapma problemi bulunabilir. Ancak kontrollü yenilmesi durumunda bu etkisini görmeyeceksiniz. Peki gaz yapmaması için kuruyemiş nasıl yenmeli?

Kuruyemiş Gaz Yapması Nasıl Engellenir?

Kuruyemiş gaz yapar. Bunun en temel sebebi içeriğinde bulunan yoğun omega-6 asitleridir ki bu kuruyemişin türüne göre değişiklik gösterecektir. Örneğin, çekirdek yerine badem veya ceviz tüketirseniz şişkinlik yapma olasılığı bir hayli artacaktır. Bunun önüne geçmek için günde sadece bir avuç içi kadar tüketip, çok tok karnına yememeyi tercih edin. Böylece kilo kontrolü ve yağlanma önüne geçme konusunda da faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds